PRVO ŠKOLSKO NATJECANJE “MLADIH ISTRAŽIVAČA”

PRVO ŠKOLSKO NATJECANJE „MLADIH ISTRAŽIVAČA“

održano je 21. ožujka ove godine u našoj školi. Pred tročlanom komisijom bili su izloženi sljedeći radovi:

KAKO RIJEŠITI PROBLEMATIČNO PONAŠANJE PASA, Gloria Malin, 2.c

JESU LI MAČKE LIJENE, Ivan Madi, 3.d

USPOREDBA METODA U ODGOJU PASA, Leonarda Deželić, 4.d

DOMINANTNO PONAŠANJE PASA, Dominik Matusina, 4.a

„Mladi istraživači“ su se natjecali u kategoriji istraživačkih radova. Njihov je zadatak bio istražiti jednu temu iz područja veterinarske struke pridržavajući se pravila i procedure znanstvenih istraživačkih radova. Trebali su: odabrati problem istraživanja i metode kojima će prikupiti podatke, donijeti zaključke na temelju vlastitih rezultata i potvrditi ili oboriti početnu hipotezu. I, naravno, proučiti dosta literature o odabranoj temi, kako bi mogli izvesti i napisati rad. „Točka na i“ njihovog istraživanja bilo je izlaganje pred komisijom koja je detaljno provjeravala poznavanje teme, valjanost postupaka i zaključaka.

Proglasili smo samo prvo mjesto natjecanja;  osvojila ga je Gloria Malin (2.c) sa radom KAKO RIJEŠITI PROBLEMATIČNO PONAŠANJE PASA . Mentorica svih radova bila je profesorica Ana Gverić. Čestitamo pobjednici, natjecateljima i mentorici, za uloženi trud, vrijeme i uspjeh! Želimo si još više radova iduće godine, kako bi bilo održano i  drugo školsko natjecanje „Mladih istraživača“!