DRŽAVNO NATJECANJE – DISCIPLINA VETERINARSKI TEHNIČAR

Državno natjecanje u obrazovnom sektoru poljoprivreda, prehrana i veterina u školskoj 2013./2014. godini, u disciplinama flora, agro i veterinarski tehničar održano je u Poljoprivrednoj i veterinarskoj školi Osijek.

Natjecalo se 34 učenika u pratnji njihovih mentora iz dvadesetak škola, a natjecatelji su pristigli iz cijele RH. Organizatori natjecanja su Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa i Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, a škola domaćin Poljoprivredna i veterinarska škola Osijek.

U disciplini veterinarski tehničar, natjecalo se 9 učenika iz 9 škola iz čitave Republike Hrvatske.

Učenici su se natjecali u stručno-teorijskim znanjima i praktičnim vještinama.

Praktični dio natjecanja održan je na prostorima Udruge „Mogu“ koja je bila suradnik u provedbi natjecanja. Udruga provodi terapijsko, rekreativno i športsko jahanje za osobe s posebnim potrebama.

U disciplini veterinarski tehničar prvo mjesto zauzeo je učenik naše škole, Luka Špelić, 4.c, s mentorom Danijelom Dragojlov, dr.vet.med