IZLOŽBA PASA “WINTER CLASSIC 2018. – CACIB

U petak, 23.11.2018. učenici trećih razreda Veterinarske škole (67 učenika) uputili su se nakon nastave na izložbu pasa“ Winter Classic 2018 -CACIB Zagreb. Posjet je organiziran u sklopu predmeta Male životinje, a u pratnji su bila dva nastavnika. Okupljanje učenika bilo je ispred Zagrebačkog velesajma u 18 sati i 30 minuta, nakon čega su krenuli u obilazak same izložbe. Petak je bio rezerviran za specijalne izložbe, od kojih je bilo istaknuto Svjetsko prvenstvo hrvatskih ovčara. Izlagali su se psi koji posjeduju rodovnik priznatu od FCI. Psi su morali biti cijepljeni protiv bjesnoće, a bez knjižice o cijepljenju nisu bili pušteni na izložbeni prostor. Moglo se vidjeti mnoštvo izlagača, način uređivanja i pripremanja pojedinih pasmina za ulazak u ring, te način ocjenjivanja pasa od strane sudaca. Na izložbi je bilo i mnoštvo štandova sa opremom i hranom za pse, a učenici su kroz diskusiju sa izlagačima mogli saznati odgovore na unaprijed pripremljena pitanja.
Učenici su razvili pozitivan stav u promicanju hrvatske kinologije i kinologije općenito.

Petra Lešković 4. FB_IMG_1543177675908 dav FB_IMG_1543177670662