5 MINUTA (NE)TOLERANCIJE

Učenici Veterinarske škole snimili su video uradak koji spaja temu tolerancije, različitosti, prijateljstva, prolaznosti materijalnog i verbalnog nasilja. Video je rezultat ideje, kreativnosti i rada naših učenika.

Cilj videa je prikazati kako novac ne kupuje lijepe stvari u životu i da smo odgovorni činiti dobro jedni drugima. U vremenima kada je količina materijalnog koje posjedujemo postala mjerilo vrijednosti pojedinca, važno je prisjetiti se da ne sudimo druge prema onome što imaju. Sretan život je ispunjen stvarima koje novac ne može kupiti što su i naši učenici prikazali ovim videom.

Također, cilj videa je da potakne učenike da promišljaju i djeluju u promociji tolerancije i nenasilja. Video pokazuje kako su se razlike među ljudima produbile, kako je sve više vršnjačkog nasilja i neprihvaćanja te da su učenici često usamljeni i neshvaćeni. Međutim, ovaj uradak učenika je pun optimizma i nade u bolju budućnost s čijom porukom žele ohrabriti druge.

LINK NA VIDEO https://www.dropbox.com/s/5vey9d1rrz61sxm/%28ZICBO%20PROJEKT%29.mov?dl=0

preuzmi