Udruga Zdenac

Misionarka Ana Papac u našoj školi

Na poziv naših nastavnika Juraja Bubala i Ozane Mirosavljev Grgić,  predstavnica Udruge Zdenac Ana Papac,  na satovima Vjeronauka i Etike održala je predavanja drugim i četvrtim razredima. Uz prezentaciju i video sadržaj ispričala je o misijskom radu u Tanzaniji i Keniji. Suputnica joj je bila naša nastavnica Engleskog jezika Marija Radočaj. Našim učenicima je objasnila način života misionara, te kako živjeti taj poziv u konkretnim životnim uvjetima. Opisala je obrazovni sustav Tanzanije, te materijalne uvjete života tamošnjih ljudi. Svjedočila je tužnim životnim pričama, no i radosti na licima djece i ljudi, kad im se omogućile neke životne radosti, poput nove odjeće ili dnevnog obroka.  Više puta je naglasila da su tamošnji ljudi, unatoč teškim životnim okolnostima, puni radosti i  vrlo zahvalni za svaku pomoć. Ispričala je priču o jednoj baki, koja se brinula za sedmoro unučadi i koja je iz zahvalnosti za paket hrane, darovala živu kokoš. Podijelila je iskustvo slavljenja rođendana, te s koliko radosti i brige, djeca od nađenih čepova, rade ukrase i pripremaju slavlje uz pjesmu i ples. Učenici su postavljali konkretna pitanja, te su se  neke naše učenice informirale za volontiranje u udruzi. Na kraju predavanja, su učenici napisali dojmove, te predali svoje listiće. Puno smo naučili od naše Ane i sretni smo što imamo i nastavnicu u našoj školi, koja je doživjela to bogato iskustvo.