Online kviz “Koliko poznaješ Hrvatski sabor?”

Učenici Veterinarske škole sudjelovali su na natjecanju “Koliko poznaješ Hrvatski sabor?”. Natjecanje je održano u petak, 10. ožujka 2023.godine.

Na ovogodišnjem natjecanju sudjelovali su srednjoškolci iz 52 škole diljem Republike Hrvatske, ukupno 156 učenika, raspoređenih u tročlane natjecateljske timove.

Učenici su u prostoru Škole odgovarali na 30 pitanja, u vremenu od 30 minuta.

Našu Školu predstavljale su učenice 4.B razreda: Mia M. i Lorena S. te učenik 4.C razreda Dominik M., te riješili test sa 70% točnosti .

Pokazali su zavidno znanje o Hrvatskom saboru, njegovim ustavnim ulogama, nadležnostima i zakonodavnim procedurama, te ustroju državne vlasti i političkoga sustava.

Učenici koji su sudjelovali na natjecanju dobiti će pohvalnice, a Škole i mentori učenika dobiti će zahvalnice Hrvatskoga sabora.

Čestitamo učenicima i mentoru Franji Soldo, prof.!