Izlučno natjecanje u disciplini Veterina

U petak 10. ožujka 2023. godine u Veterinarskoj školi u Zagrebu održano je Izlučno Međužupanijsko natjecanje učenika strukovnih škola u školskoj godini 2022/2023.

Natjecanju je pristupilo 11 učenica i njihovih mentora/ nastavnika struke.

U disciplini Veterina natjecale su se učenice iz 11 srednjih škola na području Republike Hrvatske koje se školuju za zanimanje veterinarski tehničar/ veterinarska tehničarka .

Tema natjecanja bila je postavljena kroz dva modula:

Modul 1 : Fizikalno-kemijska pretraga urina

Modul 2 : Uzimanje uzoraka venske krvi

Učenice su pokazale komunikacijske i organizacijske vještine, te izraženu sklonost za rješavanje problema, vještine uzimanja uzoraka venske krvi i pretrage urina.

Učenice su pokazale inovativnost, kreativnost, empatiju za životinje i njihove vlasnike kao i emocionalnu zrelost, etičnost, odgovornost, preciznost i strpljivost u radu.

Najboljih 8 učenica i njihovim mentora imat će priliku pokazati vještine na Državnom natjecanju učenika strukovnih škola – WorldSkills Croatia u svibnju 2023.

Predsjednica prosudbenog povjerenstva:

Edita Poropat Čolig, dr. med. vet.

Ljestvica poredka izlučno 10.3.2023.

Picsart_23-03-13_16-16-28-784 IMG_4696 1 IMG_4682 – kopija IMG_4659 1 IMG_4635 – kopija