Poznavanje Hrvatskog sabora – Kviz natjecanje

U petak, 22. ožujka 2024., učenice Veterinarske škole sudjelovale su na online kviz-natjecanju o poznavanju Hrvatskog sabora u organizaciji Službe za građane Hrvatskog sabora. Na ovogodišnjem natjecanju sudjelovali su srednjoškolci iz 55 škola diljem Hrvatske, ukupno 165 učenika raspoređenih u tročlane natjecateljske timove škola. Našu školu predstavljale su učenice četvrtog razreda: Josipa F., Marija H. i Ružica J. Naše učenice ostvarile su vrlo dobar rezultat riješivši test sa 75% točnosti te su tako osvojile 25. mjesto u konkurenciji 55 srednjih škola. Pokazale su zavidno znanje o Hrvatskom saboru, njegovim ustavnim ulogama, nadležnostima i zakonodavnim procedurama, ali i o ustroju državne vlasti te političkoga sustava. Čestitamo našim učenicama na ostvarenom rezultatu. Vrijedi ih pohvaliti za angažman i zahvaliti im na volji da predstavljaju našu školu na ovom natjecanju. Svi učenici koji su sudjelovali na natjecanju dobit će pohvalnice Hrvatskoga sabora. Sve škole koje su sudjelovale, kao i svi mentori učenika dobit će zahvalnice Hrvatskoga sabora.

Mentor:

Franjo Soldo, prof.