MEĐUŽUPANIJSKO NATJECANJE U DISCIPLINI VETERINA

U utorak 15. 03. 2022. godine u Srednjoj školi Arboretum Opeka, Marčan održano je Međužupanijsko natjecanje WorldSkills Croatia 2022., u disciplini – veterina.

Na natjecanju su sudjelovali učenici iz deset srednjih škola u kojima se obrazuju  veterinarski tehničari. Tema natjecanja je bila dijagnostička pretraga mlijeka. Vještine su se ispitivale u terenskim uvjetima, tj. na živoj životinji.

Ovo natjecanje je bilo izlučno, stoga će se prema pravilima, na Državnom natjecanju “WorldSkills Croatia 2022.“ u disciplini VETERINA natjecati osam najbolje ocijenjenih učenika, a među njima je i naša učenica Željka Predragović (4. d) koju je za natjecanje pripremala mentorica Monika Boras, DVM. Željka se odlično plasirala na drugo mjesto (89.50% bodova).

Čestitke Željki!

Državno natjecanje “WorldSkills Croatia 2022.“ održati će se od 10. do 12. svibnja 2022. u Zagrebu.

9-1-scaled 15 24 IMG_6072