Dan ružičastih majica – dan borbe protiv vršnjačkog nasilja

Posljednje srijede u veljači obilježava se Dan ružičastih majica, (Pink Shirt Day), odnosno dan borbe protiv vršnjačkog nasilja. Taj dan obilježava se u cijelom svijetu, a cilj je borba protiv svih oblika vršnjačkog nasilja, od nasilja uživo pa sve do elektroničkog nasilja. Tako smo i mi u našoj školi obilježili taj dan uz prigodne aktivnosti. Naši učenici izrađivali su panoe, plakate i pisali poticajne poruke protiv nasilja. Naša pedagoginja Antonija Šeneta provela je radionicu na temu „Vršnjačko nasilje“, u kojoj su sudjelovali učenici prvih razreda. Važno je učenicima naglasiti rano prepoznavanje svih oblika nasilja te ispravno reagiranje i preveniranje nasilja, kao i pružanje savjeta i pomoći. Akciju obilježavanja Dana ružičastih majica vodile su prof. Ozana Mirosavljev Grgić, pedagoginja Antonija Šeneta i prof. Ružica Belić. Učenici, nastavnici i djelatnici naše škole, nosili su ružičaste majice u znak podrške borbi protiv vršnjačkog nasilja. Cijelu akciju obilježili smo prigodnim fotografiranjem.

Slika1

Slika6