Valentinovo

U našoj školi obilježili smo blagdan zaljubljenih, kreativnim radionicama, gdje su učenice izradile prigodne materijale, panoe, okvir za fotografiranje i čestitke, pod vodstvom prof. Ozane Mirosavljev Grgić i prof. Ružice Belić.Učenici su pisali prigodna pisma i poruke u kojima su iskazivali naklonost jedni drugima. Naše volonterke su dijelile pisma učenicima. Na radionicama su sudjelovale učenice 3 c razreda (Nika K., Elena, Lea, Mia, Nika K. Eva i Karla).Valentinovo, dan zaljubljenih, najromantičniji je blagdan u godini, kojeg obilježava more zaljubljenih parova, slavi se  14. veljače. Mnogi znaju da naziv tog blagdana potječe od svetog Valentina, sveca zaljubljenih. Prema predaji, oko 270. godine zbog crkvenih poslova došao je u Rim, za vrijeme progona cara Klaudija. Tamo je pomagao zarobljenim kršćanima i potajno vjenčavao kršćanske parove. Na upit cara Klaudija zašto nije na njegovoj strani, Valentin je odgovorio caru da su njegova božanstva beskorisna te da je jedino Krist donio čovjeku spasenje i nadu u bolji svijet.

Sveti Valentin zaštitnik je zaljubljenih i zaručnika.

Slika valentinovoValentinovo