MEĐUNARODNE IZLOŽBE MAČAKA 02.-03.03.2013

Video zapis s izložbe mačaka

Stotinu šezdeset i četiri mačke 18 pasmina iz Hrvatske i još sedam europskih zemalja mogle su se 02. i 03.ožujaka 2013 vidjeti na dvije međunarodne izložbe mačaka u zagrebačkom centru King Cross Jankomir. Četveronožne ljepotice i ljepotane iz Hrvatske, Slovenije, Italije, Mađarske, Austrije, Češke, Slovačke i Nizozemske obišao je i zagrebački gradonačelnik Milan Bandić te pozdravio izlagače, međunarodne suce i posjetitelje. Izložbu je u ime Saveza felinoloških društava Hrvatske otvorila Branka Ilakovac te istaknula kako se nakon fantastičnog uspjeha Svjetske izložbe mačaka, World Cat Show 2012., Savez felinoloških društava Hrvatske odlučio organizirati ove dvije izložbe i tako ponovno dovesti “mačju elitu” u Zagreb. U skladu s trenutnim felinološkim trendovima, kao i na svjetskoj izložbi, tako su i na ovoj, međunarodnoj, najbrojnije pasmine Britanska kratkodlaka mačka i Main Coon. O najboljim mačkama odlučivali su sutkinje i suci iz Francuske, Poljske, Nizozemske i Rumunjske. Pasmine su svrstane u četiri kategorije – dugodlake i exota mačke, srednjedugodlake mačke, kratkodlake mačke te sijamske i orijentalne mačke.

(Izvor: http://business.hr/business-class/ovog-vikenda-u-zagrebu-164-macke-iz-osam-zemalja)

Na izložbi su volontirali i učenici naše škole pomažući sucima i stewardima tokom ocjenjivanja mačaka.