Međunarodna izložba mačaka

Savez felinoloških društava Hrvatske organizirao je 9. i 10. ožujka 2024. prvu ovogodišnju  Međunarodnu izložbu pasminskih mačaka. Prijavljeno je 145 mačaka 21 pasmine, od kojih su neke izuzetno rijetke. U trgovačkom centru King Cross Jankomir bile su prikazane: Egzotična, Perzijska, Ragdoll, Sveta Birma, American Curl kratkodlaki, Maine Coon, Neva Masquerada, Norveška šumska, Sibirska, Selkirk Rex dugodlaki, Bengalska, Britanska dugodlaka, Britanska kratkodlaka, Burmanska, Kartuzijska, Kurilian Bobtail, Devon Rex, Ruska, Sphynx, Domaća kratkodlaka i Domaća dugodlaka mačka. Učenici prvih i drugih razreda naše Škole proveli su dio svoje praktične nastave kao volonteri na ovoj izložbi. Ovim putem zahvaljujemo predsjednici Saveza, gospođi Ameliji Leopoldović, na brizi oko učenika, te se veselimo daljnjoj suradnji.

Andrea Djurdjević, dr. med. vet.

mago