OPĆINSKO NATJECANJE MLADIH HRVATSKOG CRVENOG KRIŽA

U subotu, 9. ožujka 2024., učenice Veterinarske škole pristupile su Natjecanju mladih Hrvatskog Crvenog križa. Natjecanje se održalo u OŠ A. G. Matoša na Ravnicama. Ekipu naše škole predstavljale su učenice drugih razreda: Maja K., Nika Č., Pela Đ. i Laura S. Provjeravalo se teorijsko znanje o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog
polumjeseca, međunarodnom humanitarnom pravu, ljudskim pravima i pravima djeteta, Hrvatskom Crvenom križu i aktivnostima Hrvatskog Crvenog križa te prve pomoći. Znanje prve pomoći na natjecanju se pokazalo i na praktičnim radilištima s realistično prikazanim situacijama i ozljedama. Iako naše učenice nisu osvojile nijedno od prva tri mjesta, bile su motivirane i uvježbane te za svaku pohvalu na radilištima tijekom natjecanja.

Mentorica
Ivana Tomaš Vince, dr. med. vet.

HCK logo okrugli 565x339