Školski projekt “Daj šapi glas”

Sve što nam treba da od subote učinimo savršen dan jest odlazak u Noinu Arku, stoga smo to i učinili. Učenici 3.A razreda u pratnji razrednice Monike Boras odlučili su subotu
posvetiti najdražim njuškicama. Spakirali smo stvari koje su vrijedne ručice naših učenika donirale u sklopu školskog projekta “Daj šapi glas” i uputili se u azil Noina Arka. Stigli smo na otvaranje u 10:00 gdje nam je vrijedna volonterka, ujedno naša učenica, Petra Orlović dodijelila uloge. Svatko od nas u prvom je krugu prošetao psa s kojim se povezao. Prolazili su krugovi šetnje s dlakavim njuškicama. Uskoro smo ih prošetali sve. Neki su moćali noge, neki su trčali, neki šetači su htjeli trčati, ali čupavci nisu. Zaključili smo da nam je trebalo 15 sekundi da nabacimo osmijeh na lice koji nije silazio cijeli dan. Ono što smo željeli jest da svi provedemo dan na zraku, suncu, u društvu najdražih nam četveronožaca, budemo suosjećajni i dobri te da, ako bude baš dobro, učinimo to našom tradicijom (a možda ugledamo i štrumpfove). Tradicija se nastavlja i sljedeću subotu. Hvala cjelokupnoj ekipi iz Noine Arke koja nam je omugućila dolazak, hvala učenicima: Petri Orlović, Karlu Jovici, Marini Knežević, Tari Grba, Patriciji Ferenčak i Miji Vejnović. Hvala svim učenicima koji su se odazvali akciji doniranja potrepština i na kraju ono najbitnije – hvala čupavim njuškicama.
Vidimo se uskoro.